ни жили на території сучасної України. Арійські воїни, як і українські козаки, мали зачіску у формі оселедця. На гробниці фараона Хоремхеба, що правив у Єгипті 3400 років тому, зображені арії із "оселедцями" на голові.
Пересо́пницьке єва́нгеліє — визначна рукописна пам'ятка староукраїнської мови та мистецтва XVI ст. Один із перших українських перекладів канонічного тексту четвероєвангелія.
Появі книги покровительствували волинські князі: Анастасія Юріївна Заславська (Гольшанська-Дубровицька), її зять і дочка — Іван Федорович Чорторийський та Ганна Кузьмівна Чорторийська (Заславська)
Відомо, що над перекладом, переписуванням і оформленням Євангелія працювала одна особа. Це Михайло Василієвич зі Сянока, що на Лемківщині. Крім нього, в записі до книги згадується ще архімандрит Пересопницького монастиря Григорій, щоправда його роль у створенні книги залишається не
... Читати далі »
Десятиріччя 2003 - 2012 рр. об'явлене ЮНЕСКО Десятиріччям грамотності для того, щоб всі діти Землі стали грамотними.
ЩО ТАКЕ БУТИ ГРАМОТНИМ СЬОГОДНІ? В середині 50-х років ХХ ст., коли починали відмічати цей день, "бути грамотним" означало вміти читати і писати. Сьогодні бути грамотним - це:... Читати далі »