Умільці багатьох країн створили цілу низку мініатюрних книжок, але мікромініатюрна книжка "Кобзар", створена українським майстром М. Сядристим, — найменша у світі: її площа — 0.6 кв. мм. Не майже у 19 разів менше від найменшої японської книги. Сторінки настільки тонкі, що перегортати їх можна лише кінчиком загостреного волоска. Зшито книгу павутинкою, а обкладинка зроблена з пелюстки безсмертника.
Богдан Хмельницький — шляхтич руський, реєстровий козак, військовий писар, з 1648 року — гетьман Війська Запорозького. Організатор повстання проти шляхти в Україні, яке переросло у Національно-визвольну війну українського народу проти Речі Посполитої. Засновник козацької держави на теренах Центральної України — Війська Запорозького, більш відомої як Гетьманщина. Через ненадійність кримських союзників та важку війну з Річчю Посполитою, у 1654 році в Переяславі уклав військовий союз з Московським царством. Наприкінці свого життя намагався переорієнтуватися на союз зі Швецією та Османською Портою, вбачаючи в амбіціях Москви небезпеку козацькому суверенітету.
Постать Богдана Хмельницького знайшла відобра
... Читати далі »
Мико́́ла Клме́нтович Стечи́шин (* 19 грудня 1890 — † 7 серпня 1977) — військовий діяч, капітан російської армії, полковник Армії УНР, активіст в українізації російського війська: частин на південно-західного фронту (зокрема 105 піхотної дивізії), начальник штабу Північної групи війська УНР.
Народився у селі Новосіяцькому на Херсонщині. Закінчив кадетський корпус, військове училище, Миколаївську академію Генерального штабу. Учасник Першої світової війни. Зголосився до української армії наприкінці 1917 року. У 1918 — начальник штабу Волинської кордонної бригади, 1918-19 — комендант штабу Волинської групи Армії УНР, начальник штабу Могилівської повстанської залоги, заступник командира Могилівського окремого кордонного відділу. З 1919-начальник штабу 3-ї Західної дивізії на більшовицькому фронті, згодом — начальник канцелярії Військового міністерства УНР. Перебував у Калішу, очолював Товариство охорони пам'ятників, опікував
... Читати далі »
У день цього величного свята не можемо не згадати, скільком речам маємо навчитися у Святого Миколая:
1. Творити добро - наші добрі справи мають бути і духовними, і матеріальними. А ще головне - шукати не своєї слави чи відомості, а щиросердно прагнути допомогати ближньому.
І в результаті, архієпископ, що жив у 3 столітті Християнської ери, робив добрі справи таємно та не мав піар-консультантів - виявився найвідомішим благодійником всіх часів та народів.
2. Вміти знаходити спільну мову з різними людьми.. такою мовою стала мова добрих справ святого Миколая. Хіба є хоч один поліглот-перекладач чи інтернаціоналіст та "громадянин Всесвіту", якого греки вважають за грека, німці - за німця, та й ми настільки вважаємо Миколу Чудотворця за свого, що навіть будуємо оселю Святого Ми
... Читати далі »