З 1909 року український актор О.М. Олексієнко поставив у Харкові художні фільми за літературними творами "Як вони женихалися, або Три кохання в мішках" (за М.В.Гоголем), "Москаль-чарівник" (за І.П.Котляревським), "Як ковбаса і чарка, то минеться і сварка" (за М.П.Старицьким). В цих фільмах він виступав як декоратор.
Усесвітній день посмішки (World Smile Day) наголошується щорік в першу п'ятницю жовтня. Тим, що це чудове свято існує, світ зобов'язаний художникові Харві Беллу (Harvey Ball). В середині 20 століття він жив в Америці. Нічим примітним його творчість не відрізнялася: критики особливо їм не цікавилися, його картинам навряд чи загрожувало безсмертя.
Але якось до нього звернулися представники страхової компанії State Mutual Life Assurance Company of America з проханням придумати який-небудь яскравий символ — візитну картку компанії, що запам'ятовується.
Харві не довго думав, узяв і запропонував замовникам те, що зараз всі без виключення користувачі інтернету називають «смайліком» — всміхнену жовту
... Читати далі »
Міжнародний день музики (International Music Day) заснований 1 жовтня 1975 року за рішенням ЮНЕСКО.
Одним з ініціаторів установи Міжнародного дня музики є композитор Дмитро Шостакович. Свято наголошується щорік у всьому світі великими концертними програмами, за участю кращих артистів і художніх колективів. Цього дня звучать твори, що увійшли до скарбниці світової культури.
За ініціативою ООН 1 жовтня у всьому світі наголошується як Міжнародний день осіб похилого віку, а в Україні також і День ветерана.
По міжнародній класифікації особою похилого віку вважається той, хто досяг 65 років. Таких в світі в даний час — 629 мільйонів. Тобто майже кожна десята людина на Землі.
Це люди, найбільше багатство яких - досвід, знання, уміння, мудрість. Нинішні «літні люди» є останніми носіями класичної культури кордону ХІХ-ХХ століть, того часу, в якому над усе були честь, вихованість, толерантність - ті духовні якості, завдяки яким вони гідно прошлі крізь всі жахи тоталітариз
... Читати далі »