Міжнародний день по зменшенню небезпеки стихійних лих (International Day for Natural Disaster Reduction) вперше був відмічений згідно резолюції Генеральної Асамблеї ООН від 22 грудня 1989 року в рамках Міжнародного десятиліття по зменшенню небезпеки стихійних лих (International Decade for Natural Disaster Reduction) — 1990-1999.
У 1999 році Генеральна Асамблея ООН прийняла рішення продовжувати щорік відзначати цю дату як Міжнародний день по зменшенню небезпеки стихійних лих в друге середовище жовтня як один з інструментів, сприяючих формуванню глобальної культури зменшення небезпеки стихійних лих, включаючи запобігання стихійним лихам, пом'якшення їх наслідків і забезпечення готовності до них.
Міжнародна стратегія по зменшенню небезпеки стихійних лих переслідує, перш за все, мету доведення до зведення широкої громадськості важливості завдання запобігання і проведення роз'яснювальної роботи серед населення і общин, які найбільш схильні до небезпеки стати жертвою стихійних, екологічних і техногенних лих, відносно доступних засобів по запобіганню переростанню небезпек в катастрофи.
Число пострадавших від землетрусів, циклонів, повеней і засух нестримно зростає. За даними ООН, в 2004 році близько 250 тисяч чоловік стали жертвами стихійних лих. Це в три рази більше аналогічного показника 2003 роки і майже в 10 разів більше, ніж в 2002 році. Крім того, за повідомленням Міжнародної Федерації Червоного Хреста, цей показник втричі перевищує середньорічний показник за період з 1994 по 2003 роки.
В середньому в результаті стихійних лих гине 184 людини в день. По прогнозах, із-за урбанізації і зміни клімату на планеті число жертв зростатиме. Мільйони життів можна врятувати, якщо держави більше робитимуть для запобігання і скорочення риски стихійних лих.
|