Виявляється, що прозорим склом на території України користувалися ще скіфи. Такий факт установлено при розкопках Товстої Могили, де знайшли уламки скляного посуду. До цього вважалося, що прозоре скло вперше з'явилося в Україні принаймні на 200 років пізніше.
11 вересня - День физичної культури та спорту України
Святкування Дня фізичної культури і спорту на Україні наголошується щорік в другу суботу вересня на підставі Указу Президента № 340/94 від 29 червня 1994 року.
Європейські види спорту, такі як футбол і боротьба почали поширюватися в Україні з кінця 19 століття. Всій Європі було відоме ім'я українського борця греко-рімського стилю Івана Поддубного.
Багато перемог взяли українські спортсмени, виступаючи в різних видах спорту у складі збірних команд СРСР. Легендою українського спорту є Сергій Бубка (35 світових рекордів), що встановив в 1994 році ще ніким не побитий світовий рекорд по стрибках з жердиною, — 6 м-кодів 14 див. Всього на рахунку спортсмена 35 світових рекордів. Футболісти Олег Блохин і Ігор Беланов відмічені «золотим м'ячем» як кращі футболісти Європи.
Визнана в світі і українська школа художньої гімнастики. Зірками цього вигляду спорту свого часу були Ірина Дерюгина і Лариса Латиніна, яка завоювала 18 олімпійських медалей (9 золотих, 5 срібних і 4 бронзові), — це найбільше досягнення в історії олімпіад. Всього українськими спортсменами було завойовано більше чотирьохсот олімпійських медалей.
Сьогодні на спортивному небосхилі Україна сяють нові зірки. Боксерів Володимира і Віталія Кличко, плавчиху Яну Клочкову, гімнастику Ганну Безсонову, легкоатлетку Жанну Пінтусевіч, тенісиста Андрія Медведева, футболіста Андрія Шевченка і багато інших знають далеко за межами України.
"Цей був мегарійським філософом. Дмитро-цар захопив спадщину його і на поталу віддав. А як полонили того філософа і поставили перед царем, той спитав його: "Що забрали в тебе воїни?" Він же мовив: "Мого нічого не взяли, бо моє надбання мудрість і знання, які обоє в мене є" Стильпон